Selskaber i KAB-fællesskabet

KAB administrerer ca. 50.000 boliglejemål i København og omegn. Vores kunder er primært almene boligorganisationer.

Udover boligorganisationer administrerer vi også lejemål og ventelister for kollegier, parlamentariske selskaber og særlige selskaber, herunder ældre- og plejeboliger for kommuner.

Almene boligorganisationer

Arresø Boligselskab, ab2010.dk
Avedøre Boligselskab
Ballerup Ejendomsselskab, ballerup-ejendomsselskab.dk
Boligselskabet AKB, Albertslund
Boligselskabet AKB, Herlev
Boligselskabet AKB, København, akb-kbh.dk
Boligselskabet AKB, Rødovre
Boligselskabet AKB, Taastrup
Boligselskabet Friheden, bs-friheden.dk
Boligselskabet Sortemosen
Brumleby
Den Almene Andelsboligforening Eskemosepark
Egedal Boligselskab, egedal-boligselskab.dk
Fredensborg Boligselskab
Frederiksberg Forenede Boligselskaber, ffb-bolig.dk
Frederiksborg Boligselskab, frederiksborg-bolig.dk
Frederikssund Boligselskab
Furesø Boligselskab
Gentofte Ejendomsselskab
Glostrup Ejendomsselskab, glostrup-ejendomsselskab.dk
Herlev Boligselskab, herlev-boligselskab.dk
Hvidovre Boligselskab
Høje-Taastrup Boligselskab
Lyngby Boligselskab, lyngbyboligselskab.dk
Oppe Sundby Boligselskab
RKE (Rødovre)
Roskilde Nord Boligselskab
Samvirkende Boligselskaber, sab-bolig.dk
Stenløse-Ølstykke Boligforening, sob.dk
Sydkystens Boligselskab, sydbo-bolig.dk
Tårnby Kastrup Boligselskab
Vallensbæk Boligselskab

Kollegier

Herlev Kollegiet, herlevkollegiet.dk 
Nybrogård Kollegiet, nybro.dk
Otto Mønsteds Kollegium, otm.dk

Kommunale- og andre samarbejdspartnere

Colbjørnsensgade
Deborah Centret boliger
Fælledgården
Gentofte Boligejendomme
Hedebo Plejecenter
Hvidovre bofællesskab
Krogstenshave plejecenter og beskyttede boliger
Krogstenshave ældreboliger
Kunstnerbyen
Langager plejecenter
Ledøje-Smørum Kommunes Almene Boligselskab
Nældebjerg plejecenter
Raoul Wallenberg Boligerne
Rødbo
Skibet
Strandcenteret
Strandmarkshave plejecenter
Strandmarkshave ældreboliger
Sønderkærhave
Sønderkærhave ældreboliger

Parlamentariske selskaber

Bakkehusene
Grønnegården
Heimdal
Hillerødhus
Jægervangen
Kastelshaven
Store Bakkehuse
Ved Classens Have
Vendsysselhus
Vibevænget


Samarbejdspartnere med partnerskabsaftaler

  • Civica, Odense
  • ØsterBo, Vejle
  • Boligforeningen 3B
  • BoligNæstved

Læs mere om partnerskabsaftaler

Læs mere om administrationsaftaler

Denne hjemmeside bruger cookies. Fortsat brug tolkes som accept