Selskaber i KAB-fællesskabet

KAB administrerer ca. 65.000 boliglejemål i København og omegn. Vores kunder er primært almene boligorganisationer.

Udover boligorganisationer administrerer vi også lejemål og ventelister for kollegier, parlamentariske selskaber og særlige selskaber, herunder ældre- og plejeboliger for kommuner.

Almene boligorganisationer

Arresø Boligselskab, www.ab2010.dk
Avedøre Boligselskab
Ballerup Ejendomsselskab, www.ballerup-ejendomsselskab.dk
Boligforeningen 3B, www.3B.dk
Boligselskabet AKB, Albertslund
Boligselskabet AKB, Herlev
Boligselskabet AKB, København, www.akb-kbh.dk
Boligselskabet AKB, Rødovre
Boligselskabet AKB, Taastrup
Boligselskabet Friheden, www.bs-friheden.dk
Boligselskabet Sortemosen
Brumleby
Den Almene Andelsboligforening Eskemosepark
Egedal Boligselskab, www.egedal-boligselskab.dk
Fredensborg Boligselskab
Frederiksberg Forenede Boligselskaber, www.ffb-bolig.dk
Frederiksborg Boligselskab, www.frederiksborg-bolig.dk
Frederikssund Boligselskab
Furesø Boligselskab
Gentofte Ejendomsselskab, www.gentofteejendomsselskab.dk/
Glostrup Ejendomsselskab, www.glostrup-ejendomsselskab.dk
Herlev Boligselskab, www.herlev-boligselskab.dk
Hvidovre Boligselskab
Høje-Taastrup Boligselskab
Lyngby Boligselskab, www.lyngbyboligselskab.dk
Oppe Sundby Boligselskab
RKE (Rødovre)
Roskilde Nord Boligselskab
Samvirkende Boligselskaber, www.sab-bolig.dk
Stenløse-Ølstykke Boligforening, www.sob.dk
Sydkystens Boligselskab, www.sydbo-bolig.dk
Tårnby Kastrup Boligselskab
Vallensbæk Boligselskab

Kollegier

Herlev Kollegiet, www.herlevkollegiet.dk 
Nybrogård Kollegiet, www.nybro.dk
Otto Mønsteds Kollegium, www.otm.dk

Kommunale- og andre samarbejdspartnere

Forælder Fonden
Fælledgården
Gentofte Boligejendomme
Hedebo Plejecenter
Hvidovre bofællesskab
Krogstenshave plejecenter og beskyttede boliger
Krogstenshave ældreboliger
Langager plejecenter
Ledøje-Smørum Kommunes Almene Boligselskab
Nældebjerg plejecenter
Raoul Wallenberg Boligerne
Rødbo
Strandcenteret
Strandmarkshave plejecenter
Strandmarkshave ældreboliger
Sønderkærhave
Sønderkærhave ældreboliger

Den Selvejende Ældreboliginstitution Hareskovbo Bolig II
Dragør Kommunes pleje- og ældreboliger
Høje-Taastrup Kommunes plejeboliger
Halsnæs Kommunes pleje- og ældreboliger
Faxe Kommunes pleje- og ældreboliger
Vordingborg Kommunes pleje- og ældreboliger

Parlamentariske selskaber

Bakkehusene
Grønnegården
Heimdal
Hillerødhus
Jægervangen
Kastelshaven
Store Bakkehuse
Ved Classens Have
Vendsysselhus

Samarbejdspartnere med partnerskabsaftaler

  • Civica, Odense
  • ØsterBo, Vejle
  • BoligNæstved

Læs mere om partnerskabsaftaler
Læs mere om administrationsaftaler

Denne hjemmeside bruger cookies. Fortsat brug tolkes som accept